Menu

Baba na wozie...

Varia

Wpisy otagowane : muzycznie

kiedy o Presleyu jeszcze ptaszki nie śpiewały, polski hit święcił triumfy w Stanach

chattra

To był światowy hit Tekli Bądarzewskiej, którą śmiało można by nazwać polskim Presleyem;) A potem o autorce zapomniano… Pamięć Polaków jest słabsza niż pamiętliwość;)

Kompozycja jest wyjątkowo miła dla ucha. Zarówno w wykonaniu na fortepian, jak i w specjalnej aranżacji na instrument smyczkowy (jak przypuszczam: sukę biłgorajską).

Tytuł „Modlitwa dziewicy” („La Priere d'une vierge”).

O Tekli Bądarzewskiej jeszcze coś napiszę.

Poniżej utwór w wykonaniu duetu Marek i Vacek z albumu "Marek i Vacek grają utwory romantyczne" (1981) oraz w wykonaniu Marii Pomianowskiej (mogę określić jednym słowem – piękne).

pięknie jest

chattra

Za oknem hula wiatr, leje deszcz. A ja siedzę w pokoju. Ciepło, sucho. Pięknie jest - mówiąc krótko:) I tylko jedno mnie zastanawia, po co ona na tym sedesie siedzi na początku i na końcu klipu...Pogłębia znaczenie?;)

szary mundurek i pocałunek...

chattra

No i doigrali się. Ściągnęli im teledysk z Youtube. Bo profanacja munduru. Tym razem oburzyło się ZHP. Na szczęście okazało się, że mundur aż tak skalanym się nie okazał i zapadła decyzja o przywróceniu piosenki na swoje miejsce. I dobrze.

A gdyby ktoś naprawdę miał problem z pocałunkiem dwóch dziewczyn, zawsze może obejrzeć nieskażony delikatnym erotyzmem klip alternatywny, który zespół przygotował dla tolerancyjnych inaczej.

 

© Baba na wozie...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci