Menu

Baba na wozie...

Varia

czy pomalowane paznokcie mogą równać się...

chattra

Czy pomalowane paznokcie mogą się równać z gestem Kozakiewicza? Chyba tak. Bo jeżeli są to paznokcie pomalowane na znak protestu, w kraju, który ogranicza bezkarnie prawa swoich obywateli, to jak najbardziej. To nic, że nazwa tego kraju się uwspółcześniła, że to już nie związek a federacja, ale…

Nie tak dawno w stolicy tego kraju odbywały się mistrzostwa świata. Wydarzenie sportowe dość ważne dla sportowców i kibiców, tym bardziej, że przyciągające swoim prestiżem najlepszych. I właśnie tam, „wśród boisk szerokich”, postanowiła zaprotestować przeciwko rosyjskiemu prawu zakazującemu „homoseksualnej propagandy” szwedzka tyczkarka wzwyż, Emma Green Tregaro, pomalowawszy swoje paznokcie w tęczowe barwy.

I myślicie, że nikt tego nie zauważył? A i owszem, zauważyli. I kazali przemalować, bo niby tym kolorem ingerowała zbyt w wewnętrzne sprawy państwa.

Tregaro zatem, chcąc nie chcąc, paznokcie przemalowała. Na kolor czerwony. Jako że to kolor miłości jest. Ciekawe, nie kazali go jej przemalować… dziwne…Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • eldka

  Jak mnie pamięć nie myli prezydent kraju nie może uprawiać polityki na arenach sportowych.
  Cóż ośmieszył się... korektą plastyczną "twarzy" też.

  Podobał mi się inny gest dziewczyn.

 • ilenka50

  Szczerze mówiąc to nie uważam, żeby te paznokcie można było porównywać z gestem Kozakiewicza. Kozakiewicz gest wykonał, a Szwedka wykonać jedynie chciała. Szwedka malując paznokcie niczym nie ryzykowała, a Kozakiewicz ryzykował. Jeśli miałabym porównywać to zdecydowanie te dwie dziewczyny, rosyjskie biegaczki, które pocałowały się na podium. To była naprawdę duża rzecz.

 • chattra

  @Eldka @Ilenka50

  Eldko, Ilenko - dziewczyny się wyparły tego gestu. Powiedziały, że to był tylko taki spontaniczny buziak bez podtekstu, a już na pewno nie miał w sobie nic z buntu. No, ale one w tym kraju mieszkają...

 • wodrysiek

  Każdy przejaw buntu przeciw dyskryminacyjnym prawom jest odważny. Nawet obcokrajowca.

© Baba na wozie...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci